Pierwsze zwycięstwo w sezonie! | Cracovia - Jagiellonia | SKRÓT | Ekstraklasa 2021/22 | 5. Kolejka

Cracovia szukała pierwszej wygranej w sezonie. W starciu 5. kolejki do Krakowa przyjechała Jagiellonia Białystok. Od początku spotkania aktywny był Alvarez. Zawodnik Pasów miał pierwszą sytuację w 13. minucie, ale górą okazał się bramkarz gości. 10 minut później gracz gospodarzy sprawdził Steinborsa z rzutu wolnego, ale i tym razem bez powodzenia. Alvarez dopiął swego chwilę przed przerwą, kiedy wywalczył rzut karny. Pewnym wykonawcą był Pelle van Amersfoort. W drugiej połowie Alvarez nie spuścił z tonu i tym razem asystował Hance przy trafieniu na 2:0. To była popisowa akcja gospodarzy! Jagiellonia nie poddawała się pomimo niekorzystnego rezultatu. Świetną szansę na zdobycie kontaktowego trafienia miał Andrzej Trubecha, ale nie trafi do pustej bramki z bliskiej odległości. Lepszą skutecznością popisał się za to Imaz. Goście rozegrali kombinacyjną akcję, Hrosso odbił strzał Cernycha, ale do piłki dopadł Hiszpan, który zdobył pierwsze trafienie dla przyjezdnych. Cracovia mogła jeszcze podwyższyć i zapewn