SMRT princezny Mafaldy - dcera italského krále zavražděná v koncentračním táboře Buchenwald
Další naše skvělá videa můžete najít na Herohero 🔸
🔹🔹🔹
...V srpnu 1943 se Adolf Hitler a car Boris sešli v Německu, aby projednali nejen carovo odmítnutí deportovat své Židy, ale také vyhlášení války Sovětskému svazu. Adolf Hitler se rozzuřil, protože car nevyhověl jeho požadavkům. Krátce po svém návratu do Sofie car Boris 28. srpna 1943 zemřel, zdálo se, že na infarkt. Předpokládá se však, že byl na příkaz Adolfa Hitlera otráven pomalým jedem, který svou oběť zabíjí několik týdnů a způsobuje na kůži oběti vznik skvrn.
Bylo to v době, kdy byla Mafalda v Bulharsku, když se Itálie 8. září 1943 vzdala Spojencům. Adolf Hitler to považoval za zradu a ještě téhož měsíce začal okupovat Řím. Bez ohledu na rizika a netušíc, že její manžel Filip byl již zatčen a poslán do koncentračního tábora Flossenbürg, se princezna Mafalda rozhodla vrátit do Říma za svými dětmi, které nalezly útočiště ve Vatikánu.
Mafalda dorazila do nacisty okupovaného Říma 22. září a o den později byla požádána, aby se dostavila na německé velvyslanectví pod záminkou telefonátu od jejího manžela.
Byla to však past a Mafalda byla okamžitě zatčena a posazena do letadla do Mnichova a poté do Berlína k výslechu. Nakonec byla deportována do koncentračního tábora Buchenwald, kde byla zavřena pod falešným jménem “Frau Weber“. Žila v izolovaném baráku a měla zakázáno prozradit svou pravou totožnost, ale informace, že dcera italského krále je v Buchenwaldu, se přesto rozšířila. Její režim v táboře byl sice ve srovnání s ostatními vězni privilegovaný, ale přesto tvrdý. Mafalda hodně zhubla, jedla velmi málo a pokaždé, když mohla, se postarala o to, aby to vzácné jídlo navíc, které dostala, bylo rozděleno mezi ty, kteří ho potřebovali nejvíce.
V srpnu 1944 spojenecká vojska bombardovala muniční továrnu v Buchenwaldu a Mafalda, která byla ubytována v její blízkosti, byla těžce zraněna na ruce. Utrpěla také těžké popáleniny a různé modřiny po celém obličeji a těle. Pod hromadou trosek ji našli ještě živou dva italští vězni, kterým řekla: “Umírám. Vzpomínejte na mě ne jako na princeznu, ale jako na svou italskou sestru.“ Byla hospitalizována v táborovém nevěstinci, který sloužil i jako ošetřovna, ale bez řádné péče se u ní rozvinula infekce a její stav se dramaticky zhoršil. Po čtyřech dnech nesmírného utrpení se u ní objevila gangréna a ruka jí musela být amputována. Nacistické velitelství dalo souhlas k operaci, až když už bylo pozdě. Mafaldu, dceru italského krále, nakonec operoval v táborovém nevěstinci koncentračního tábora Buchenwald německý lékař SS Gerhard Schiedlausky. Zákrok však byl proveden příliš pozdě a trval nezvykle dlouho. Mafalda navíc byla ponechána bez pooperační péče a podpory a už znova nenabyla vědomí. Vykrvácela v noci 28. srpna 1944 ve věku 41 let.
Krátce před operací, když už tušila, že se blíží její konec, požádala Mafalda svou přítelkyni v táboře o laskavost - aby pozdravovala její čtyři děti a celou Itálii od Alp až po Sicílii.
Po Mafaldině smrti dostali vězni rozkaz spálit její nahé tělo v peci. Protože však mezi nimi byli Italové, kteří ji poznali, zařídili, aby byla uložena do dřevěné rakve a pohřbena jako neznámá žena v hromadném hrobě. K identifikaci bylo připojeno pouze číslo 262 a nápis - neznámá žena “. Později se díky tomuto označení podařilo najít její ostatky mezi mnoha dalšími anonymními dřevěnými rakvemi.
Smutnou pravdou o smrti Mafaldy je, že byla záměrně operována příliš pozdě, aby došlo k její smrti. Metoda příliš dlouhých nebo opožděných operací se v Buchenwaldu použila již dříve a lékaři SS ji vždy prováděli na vysoce postavených osobnostech, kterých se nacisté chtěli zbavit. Jisté spravedlnosti bylo učiněno zadost, když byl po válce lékař SS Gerhard Schiedlausky, který Mafaldu operoval a nechal ji vykrvácet, odsouzen k trestu smrti oběšením a 3. května 1947 byl popraven.
Protože se jednalo o zónu kontrolovanou Sověty, byly její ostatky z Výmaru, města v blízkosti Buchenwaldu, převezeny do hrobky rodiny Hesse na hradě Kronberg až v roce 1951.
Mafalda se sice narodila jako princezna v římském paláci, ale zemřela v nacistickém táboře smrti stejně jako miliony dalších obětí zločinného nacistického režimu. Její tragický příběh stejně jako příběhy milionů dalších lidí, kteří zahynuli v důsledku nacistických zvěrstev, by nikdy neměl být zapomenut.
Upozornění: Všechny níže uvedené názory a komentáře jsou od členů veřejnosti a neodrážejí názory kanálu World History.
Neakceptujeme propagaci násilí nebo nenávisti vůči jednotlivcům nebo skupinám na základě atributů, jako jsou: rasa, národnost, náboženství, pohlaví, sexuální orientace. World History má právo zkontrolovat komentáře a smazat je, pokud jsou považovány za nevhodné.
► KLIKNĚTE na tlačítko ODEBÍRAT pro další zajímavá videa:
#worldwar2
#ww2
#historie
#dejiny
#holocaust
#holokaust
1 view
242
65
6 months ago 00:12:13 1
SMRT princezny Mafaldy - dcera italského krále zavražděná v koncentračním táboře Buchenwald
9 months ago 00:34:52 1
Tragický život Princezny Diany + JEJÍ SMRT: Jak to Doopravdy Bylo?